Oko

Oko Góry, nazywane też po prostu Okiem, to budowla zbudowana przez gracza WhiterPL, znajdująca się na spawnie, bezpośrednio na przeciwko spawnpointu na II Edycji. Na serwerze znajdowała się jego druga wersja, pierwsza została wybudowana podczas beta testów II Edycji serwera. Wraz z budowlą ściśle związany był Kult Oka, który jest pierwszą religią powstałą na serwerze. Kolejna podobna konstrukcja Kultu Oka powstała na początku VII Edycji serwera.

Kult Oka

Założony przez graczy WhiterPL i iZbychu w czasie beta testów 2 edycji serwera. Religia ta opiera się na jedzeniu mięsa, składaniu ofiar z ludzi i szanowaniu otwartego homoseksualizmu. Nic więc dziwnego, że zdobyła nowych członków w zastraszającym tempie. Kultystą może zostać każdy, wystarczy że zostanie zabity podczas specjalnego rytuału, a odrodzi się jako święty. Poza tym wyznawcy nie mają żadnych zobowiązań, wobec głów kościoła, jednak wszystkie datki są mile widziane.

Oficjalnie władzę nad kultem sprawuje1 papież iZbychu.

Oko w swojej całej okazałości. (II Edycja)

Wnętrze

Wnętrze Oka składało się ze szklanego punktu widokowego, ołtarza do składania ofiar oraz stołu do zaklinania przedmiotów. Oprócz tego główna sala była miejscem przechowywania dwóch ważnych artefaktów - Miecza Ofiarnego oraz pierwszego diamentu wykopanego w drugiej edycji serwera (jego miejsce zastępowała tania reprodukcja, możecie za to podziękować Ragnarowi).

Oprócz tego wewnątrz oka znajdowały się apartamenty obu przywódców religijnych kultu Oka, można było ich odwiedzić jeśli nie miało się nic lepszego do roboty.

Wnętrze oka. (II Edycja)

Footnotes

  1. Nie ma dowodów, że kult przestał istnieć (stan na początek grudnia 2022)2
  2. Oko na VII Edycji potwierdziło te przypuszczenia