Rewolucja Lechisława

Wydarzenie to miało miejsce dnia 22.05.2020 około godziny 15. W jego trakcie na spawnie i okolicach zostało zespawnowanych około 32 witherów przez graczy LechisławPL oraz Jasiok1234. Wiązało się z odejściem gracza LechisławPL z serwera. Motywy nie są do końca znane, jednakże przypuszcza się, że rewolucja ta miała finalnie zjednoczyć graczy serwera, przez stworzenie wspólnego wroga, a w rezultacie na zawsze odmienić jego losy.

Przebieg

Nasz zespół niezależnych dziennikarzy przeprowadził jedyny w swoim rodzaju wywiad na gorąco z głównym przywódcą rewolucji1:

Przygotowania trwały około tydzień - z Jasiokiem1324 uzbieraliśmy 94 głowy witherów. Rewolucja zaczeła się o godzinie 15 wtedy Jasiok1324 zablokował beacony aby nie dawały buffów graczom, następnie został zabity wern z rąk Jasioka1324. Po zabiciu werna bumbabubaj zginał od withera. Parę minut później zabiłem Evi i zaatakowałem bodajże bumbabubaja z Wernem obok, poszedłem na spawn, spotkałem xNocturna na stacji benzynowej LustyFoxy, walczyłem z nim chwilę, uciekłem. Kolejna walka miała miejsce na straganie ja i Jasiok walczyliśmy z vasim i xNocturnem. Moja walka z vasim1 przeniosła się w okolice pomnika gdzie vasi uciekł (prawdopodobnie naprawiał set). Potem zostałem zabity a Jasiok dalej walczył.

-Lechisław o przebiegu rewolucji

Withery walczące po stronie Lechisława

W trakcie całego wydarzenia stoczono kilka walk:

LechisławPL vs Evi - zwycięstwo Lechisława

wern vs Jasiok1234 - zwycięstwo Jasioka

bumbabubaj vs LechisławPL - nagłe zniknięcie bumbabubaja

LechisławPL vs vasi1 - zwycięstwo vasiego i śmierć Lechisława

Jasiok vs xNocturn - zwycięstwo Nocturna i śmierć jasioka

Głównym terenem walk były stragany.

Jedna z walk między straganami

Pokłosie

Na serwerze zapanuje ciemność, po której nastanie światłość.

-LechisławPL

Rewolucja zakończyła się oficjalnie w momencie śmierci Lechisława, jego miecz został wtedy złożony w grobowcu, a on sam pożegnał nasz serwer. Walki jednak nie ustały, przez resztę dnia dobijane były ostatnie withery. Tego dnia wzniesiono wiele beaconów, z zabitych witherów, by pożegnać Lechisława.

Spadkobiercami majątku Lechisława zostali:

  • Jasiok1324
  • kamaxoxo
  • Zbychu
  • GrumpyMatt
  • sistersouls
  • LustyFoxy
  • IINeron
  • srawek

Jego budowle zostały przekazane w opiekę administracji.

Pozostałością po rewolucji stało się pole czarnych róż, jest to jasne nawiązanie do maków pod Monte Casino.

Footnotes

  1. Skład zespołu dziennikarzy nieznany